APP Persian Website Logo

مشاوره استراتژی و مالی

 

مدیران ارشد مالی در هر بخش جغرافیایی و صنعت روزانه با چالش ها و تقاضاهای جدید هیئت مدیره، سهامداران و سایر منابع داخلی و خارجی روبرو هستند. برای موفقیت، مدیریت مالی باید ضمن برآورده کردن مسئولیت های مالی سنتی، این خواسته های جدید را نیز برآورده و تولید ارزش کند.
واحد استراتژی و مالی شرکت ارشیا پاد پارسیان برای کمک به عملکردهای مالی در جهت افزایش کارکرد سازمان راه حل هایی کارآمد ارائه می دهد و این در حالی است که از مدیران ارشد مالی برای هدایت ارزش شرکت و استراتژی کسب و کار پشتیبانی می کند.
از استراتژی و ارزیابی تا اجرا و مدیریت موقت، تنها تمرکز ما ارائه راه حل با نتایج تأثیرگذار است.

۱. استراتژی شرکت هلدینگ

شرکتهای هلدینگ نقشی اساسی در انباشت و تخصیص سرمایه دارند. این شرکتها می توانند جریان سرمایه گذاری را به سمت بخشهای سرمایه بر اصلی صنعت هدایت و تنظیم نمایند. همسو نبودن اهداف و دستورالعملهای کوتاه مدت و بلند مدت هلدینگ و شرکتهای تابعه می تواند منجر به عدم استفاده کامل از پتانسیل گروه شود. اولویت ها، تمرکز و سبک مدیریتی ستاد مرکزی و شرکت های تابعه ممکن است متفاوت باشد و به تخریب ارزش سهامداران و از دست رفتن فرصت ایجاد ارزش منتهی شود. شرکت ارشیا پاد پارسیان با ایجاد یک استراتژی قوی برای نگهداری و ارتباط شرکت هلدینگ با شرکتهای تابعه ، گروه را به سمت موفقیت سوق می دهد.

۲. استراتژی کسب و کارهای خانوادگی

تعداد زیادی از شرکتها در سراسر جهان مشاغل خانوادگی هستند. موفقیت بلند مدت شرکتهای خانوادگی به دلیل تمایل مالکیت و مدیریت در تلفیق با نقش های خانوادگی قطعاً کار آسانی نیست. ارزش بلند مدت برای مشاغل خانوادگی توسط عملکرد (تجارت) و پلتفرم (خانواده) هدایت می شود و توازن این دو محرک مهم و حیاتی است. شرکت ارشیا پاد پارسیان با طراحی استراتژی با نگاه بلند مدت، ایجاد ارزش پایدار کسب و کار و حفظ اهداف خانواده را هدف قرار می دهد.

3. استراتژی مدیریت مبتنی بر ارزش

مدیریت بر مبنای ارزش یک فلسفه مدیریتی است که خلق ارزش در سازمان را مورد تمرکز قرار می دهد و به ویژه ارزش مورد انتظار سهام‌داران و ذی‌نفعان را افزایش می دهد. این رویکرد مدیریتی فرایند خلق، مدیریت و سنجش ارزش است. اساس این دیدگاه بر پایه ارزش از نگاه مشتری استوار است و به هم آفرینی ارزش و خلق مشترک ارزش با مشتریان می‌پردازد. در زمانی که همه چیز در حال تغییر است، قوانین بنیادین کسب‌وکار نیز به سرعت تغییر کرده‌اند. در چنین شرایطی مشخص کردن ارزش‌های محوری سازمان و مدیریت سازمان براساس این ارزش‌ها می‌تواند راهکار مناسبی جهت رشد و ادامه حیات این سازمان‌ها باشد. چنین سازمان‌هایی به عنوان واکنش در برابر تغییرات محیطی، ارزش‌های محوری خود را تغییر نمی‌دهند. شرکت ارشیا پاد پارسیان با شناخت و درک محرک های ارزش هر سازمان و تعیین استراتژی برای به حداکثر رساندن این ارزش ها به پیاده سازی این روش مدیریت در سازمان ها کمک می کند.

4. مدیریت چرخه کسب و کار

چرخه کسب و کار صعود و نزول طبیعی حاصل از رشد اقتصادی در طول زمان می باشد. این چرخه یک ابزار مناسب برای تجزیه و تحلیل اقتصادی می باشد و می تواند به مدیریت در اتخاذ تصمیمات بهتر مالی کمک نماید. طراحی مدل مدیریت چرخه کسب و کار کلید حفظ سودآوری است. توانایی رشد سازمان به روشی کارآمد، و کنترل رکود اقتصادی کلان، به سازمانی نیاز دارد که از نظر هزینه ها، شایستگی ها ، فرایندها و مشتری ها آماده و سازگار باشد. شرکت ارشیا پاد پارسیان با طراحی مدل مدیریت چرخه کسب و کار مناسب برای هر سازمان به نحوه تصمیم گیری مدیران برای حفظ و افزایش سوددهی کمک می کند.

5. طرح توجیهی کسب و کار

یک طرح تجاری کاملاً مکتوب ابزاری مهم است زیرا به کارآفرینان این توانایی را می دهد تا اهداف خود را مشخص کرده و پیشرفت خود را با شروع رشد کسب و کار ارزیابی نمایند. تدوین برنامه کسب و کار باید اولین کاری باشد که هنگام شروع یک کار جدید انجام می شود. طرح های توجیهی برای جذب سرمایه گذاران یا تامین مالی به روش استقراض نیز مهم می باشند زیرا نشان می دهد آیا تجارت شما در مسیر درست قرار دارد و ارزش سرمایه گذاری را دارد. شرکت ارشیا پاد پارسیان با استفاده از تجربه متخصصین در تدوین و ارزیابی این طرح های توجیهی به کسب و کارها یاری می رساند.

۶. تدوین نقشه جامع فرایندی

نقشه جامع فرآیندی، یک ابزار استراتژیک مدیریتی است که گردش عملیات را در سطح کل سازمان به تصویر می‌کشد. این ابزار که با نام‌های مختلفی از جمله مدل فرآیندی، نمودار جریان، و … نیز شناخته می‌شود، به‌عنوان یکی از نخستین گام‌های مورد نیاز در راه‌اندازی یک کسب‌وکار موف از اهمیت فراوانی برخوردار است. شرکت ارشیا پاد پارسیان با ترسیم فرآیندهای سازمانی در سطوح مختلف (گروه فرآیند، فرآیند و فعالیت) و تعیین ارتباطات بین فعالیت‌های مختلف هر فرآیند، و هم‌چنین ارتباطات موجود بین چندین فرآیند، عملا تصویر صحیحی از میزان پیچیدگی سازمان و ارتباطات واحدهای مختلف سازمانی با یکدیگر در اختیار مدیران ارشد سازمان قرار می دهد و این امکان را برای ایشان فراهم می‌نماید تا به بینشی جامع از وضعیت جاری سازمان دست یافته، و از طریق تعیین مجموعه رویدادهایی که منتج به یک خروجی می‌شود، فرصت‌های بهبود فرآیندهای کاری را شناسایی نمایند.

۷. مدلسازی مالی استراتژیک

کاربران مالی برای تجزیه و تحلیل تأثیر تغییرات سریع شرایط تجاری و عدم اطمینان موجود در پیش بینی های مالی با برد طولانی به ابزارهایی قدرتمند و چابک نیاز دارند. ما در شرکت ارشیا پاد پارسیان با همکاری نزدیک با مشتری مدل هایی را توسعه می دهیم که بر اساس مطالعه عمیق فرآیندهای تجاری مدل شده، مدل های پیچیده چند ساله برای تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری را با بیشترین جزئیات ممکن در ساختار درآمد و هزینه ها ایجاد می کند.

۸. برنامه ریزی و بودجه بندی جامع

در دنیای کنونی، به دلیل تغییرات سریع تکنولوژی و عوامل اقتصادی و اجتماعی، برنامه ریزی مؤثر سود، فروش و هزینه ها دارای اهمیت به سزایی است. برنامه ریزی سود که اصطلاحاً “بودجه بندی” نامیده می شود، یکی از متداول ترین ابزارهای مدیریت برای دستیابی به اهداف نهایی واحد تجاری است. در بودجه بندی عوامل متعددی از قبیل وضعیت عمومی اقتصادی، سیاست های دولت، وضعیت شرکت در کل صنعت مربوطه، واکنشهای احتمالی رقبای تجاری و امثالهم در نظر گرفته می شود و مدیران از آن برای “برنامه ریزی” و “کنترل” استفاده می نمایند. برنامه ریزی، کلیه مراحل بودجه بندی را از نقطه شروع تا مرحله برآورد درآمدها و هزینه ها در بر گرفته و قبل از شروع دوره مالی انجام می شود و همچنین چارچوبی برای کنترل فراهم می نماید. مزایای بودجه بندی:

  • مدیریت را وادار به برنامه ریزی می کند.
  • برنامه مشخصی را ارائه داده و چارچوبی برای ارزیابی فعالیتهای انجام شده فراهم می نماید.
  • ابزاری برای تبادل نظر و هماهنگی برنامه ها بین کلیه بخشهای واحد تجاری است و موجب بهبود ارتباطات و هماهنگی بخشهای مختلف واحد تجاری می شود.

شرکت ارشیا پاد پارسیان با داشتن تجربه طولانی در خصوص طراحی بودجه در صنایع و سازمان های مختلف با توجه به فرآیندهای عملیاتی و اهداف بلند مدت در طراحی و اجرای بودجه در کنار شما خواهد بود.

۹. ارائه و اجرای ساختار مالی منطبق با استانداردهای بین المللی

با توجه به تغییرات روزافزون تجارت و اقتصاد داخلی در جهت پیوستن به بازارهای جهانی و ورود سرمایه گذاران خارجی یکی از نیازهای اساسی سازمانها در جهت نمایش شفافیت به بازار جهانی داشتن یک ساختار مالی منطبق با استانداردهای بین المللی در عین حفظ و رعایت قوانین و استانداردهای داخلی می باشد. ارشیا پاد پارسیان با داشتن نیروی متخصص و آگاه با استانداردها و برخورداری از سوابق طولانی در سازمانهای بین المللی می تواند در مسیر ورود به دنیای تجارت جهانی با ایجاد ساختاری مناسب با شما همراه باشد.

۱۰. طراحی و اجرای حسابداری مالی و صنعتی

حسابداری مالی حسابداری مالی، فرایند شناسایی، طبقه بندی و ثبت اطلاعات مالی یک سازمان و جمع بندی و گزارش تراکنش های بی شمار حاصل از عملیات یک کسب و کار در برهه ای مشخص از زمان است. این تراکنش ها در صورت های مالی طبقه بندی شده و مبنای تصمیم گیری های درون سازمانی و برون سازمانی را تشکیل می دهد.  حسابداری صنعتی حسابداری صنعتی، روشی است که با هدف به دست آوردن هزینه های تولید یک سازمان به وسیلۀ حساب کردن هزینه های ورودی در هر قدم از تولید به همراه هزینه های ثابت تولید به کار گرفته می شود. در حسابداری صنعتی در قدم اول، این هزینه ها به طور جداگانه شناسایی، اندازه گیری، و ثبت می شود و سپس با مقایسه نتایج ورودی با نتایج خروجی و واقعی، به مدیریت سازمان در سنجش عملکرد مالی کمک می شود. شرکت ارشیا پاد پارسیان با استفاده از نیروهای متخصص خود در این زمینه به راه اندازی سیستم های مالی، صنعتی و مدیریت در کلیه سازمان ها و شرکت ها کمک می کند و مدیران تصمیم گیرنده را با فضای شفاف سازمان خود روبرو می سازد.

۱۱. ارائه و اجرای طرح مدیریت اموال و موجودی کالا

حسابداری اموال و موجودی ها بخش مهمی از حسابداری بشمار می رود، بدین معنی که بخش مهمی از دارایی های صاحبان سهام در این بخش مورد بررسی و توجه قرار دارد. لذا نحوه ی برخورد با این نوع حسابداری از اهمیت بالایی برخوردار است. لازم بذکر است بخش اموال و انبار و فروش هم برای صاحبان سهام و استفاده کنندگان داخلی حائز اهمیت بوده و هم برای استفاده کنندگان خارج از سازمان یا همان برون سازمانی مهم می باشد. شرکت ارشیا پاد پارسیان با استفاده از کادری مجرب و کارآزموده برای اجرا و پیاده سازی فرایند نگهداری اموال و دارایی های ثابت و همچنین ثبت و ارزیابی موجودی مواد و کالا بصورت کاملاً تخصصی در این فرایند در کنار شما می باشد.

۱۲. تهیه و تجزیه و تحلیل صورتهای مالی

تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی می‌تواند به‌منظور ارزیابی عملکرد و پیش‌بینی آینده شرکت‌ها استفاده شود. برای نیل به این هدف رویکردهای مختلفی متصور است. برخی معتقدند که تجزیه و تحلیل‌ های افقی و عمودی صورت‌ های مالی روند ملموسی از وضعیت مالی یک شرکت را به تصویر می‌کشد و اطلاعات مناسبی در خصوص روند فعالیت‌های شرکت موردنظر را در اختیار قرار می‌دهد.  رویکرد دیگر، بهره‌برداری از صورت‌ های مالی به‌منظور ارزیابی‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت وضعیت یک شرکت است که متناسب با هر نوع ارزیابی تمرکز بر بخش‌هایی از صورت‌های مالی اهمیت پیدا می‌کند و از این جهت می‌توان دسته‌بندی متفاوتی برای تجزیه و تحلیل صورت‌ های مالی قائل شد. شرکت ارشیا پاد پارسیان با تکیه بر دانش فنی و استفاده از نیروهای کارآزموده، این خدمت را به بهترین نحو ممکن ارائه می نماید و در تهیه صورتهای مالی و همچنین تجزیه و تحلیل این داده ها به شرکت ها یاری می رساند.